Modelja daneze, Ulrikke Hoyer akuzoi në muajin maj shtëpinë e modës Louis Vuitton, e cila sipas saj i kishte kërkuar që të dobësohej edhe më, në një kohë që ajo ishte nën peshë. Vendimi i Christian Dior dhe i Gucci-t është mirëpritur dhe shpresohet që do të ndiqet edhe nga shtëpi të tjera të modës.

2463

Armine Harutyunyan është një artiste dhe modele 23-vjeçare, e cila është përzgjedhur për të reklamuar artikujt e firmës së njohur Gucci. Armine ka lindur në Jerevan në një familje artistësh. Gjyshi i saj Khachatur Azizyan është një piktor shumë i vlerësuar në Armeni. Nëna e saj është mjeke dhe mbështet përpjekjet krijuese dhe artistike të …

Goldstein është zgjedhur për fushatën beauty të mascara L’Obscur dhe shpejt do të shfaqet në faqet e Vogue Italia. View this post on Instagram […] Armine Harutyunyan është një artiste dhe modele 23-vjeçare, e cila është përzgjedhur për të reklamuar artikujt e firmës së njohur Gucci. Armine ka lindur në Jerevan në një familje artistësh. Gjyshi i saj Khachatur Azizyan është një piktor shumë i vlerësuar në Armeni. Nëna e saj është mjeke dhe mbështet përpjekjet krijuese dhe artistike të … Modelja Ellie Goldstein ka disa ditë që njihet nga të gjithë. Arsyeja? Tetëmbëdhjetë vjeçarja angleze është modelja e parë me sindromën Dawn që pozon për një markë kozmetike, Gucci Beauty.

Modelja e gucci

  1. Grafisk design kopenhamn
  2. Grillska gården
  3. Professor heiner linke
  4. Jarntabletter fass
  5. Copa petrobras de marcas multiplayer
  6. Leanlink
  7. Lunds universitets ursprungliga namn
  8. Sälja ving presentkort
  9. Behaviorism kognitivism konstruktivism

Në vend […] Armine Harutyunyan nuk është e para, e duket se nuk do të jetë as e fundit, modele e zakonshme nëpër sfilatat e modës sot. Por duket se vajza po na bën të dalim nga programimi që kishim për standardin kultural, i cili nuk korrespondon më me “të përzgjedhurën”. Milan, Italy – September 24, 2017: Gucci store in Milan. Të gjithë jemi mësuar që në botën e modës dhe të pasarelave të shohim imazhe perfekte të femrave të ndryshme. Megjithatë kohët e fundit gjithçka po ndryshon. Firma prestigjioze “Gucci” ka vendosur të përfaqësohet nga vajza larg imazhit të së përsosurës. Kështu ndodhi me modelen Armine Harutyunyan e tani me një tjetër vajzë të thjeshtë, […] Gucci godet sërish, modelja më e re me sindromën Down po bën namin në rrjete sociale Kuriozitete Në botën e modës jemi mësuar që kryesisht të shohim vetëm modele të bukura e me forma trupore perfekte, po së fundmi duket se edhe emrat më të rëndësishëm të kësaj industrie duan të përfaqësohen me figura të reja: djem dhe Gucci godet sërish, modelja më e re me sindromën Down po bën namin në rrjete sociale 10/09/2020 17:34 Në botën e modës jemi mësuar që kryesisht të shohim vetëm modele të bukura e me forma trupore perfekte, po së fundmi duket se edhe emrat më të rëndësishëm të kësaj industrie duan të përfaqësohen me figura të reja: djem Armine Harutyunyan, një modele 23-vjeçare me origjinë armene, e gjeti veten në qendër të një stuhie të ashpër.

Armine Harutyunyan, një modele 23-vjeçare me origjinë armene, e gjeti veten në qendër të një stuhie të ashpër. Gucci e ka zgjedhur atë si modele por tiparet e saj, larg nga normat klasike të bukurisë, kanë bërë që shumë përdorues të internetit ta sulmojnë atë.

0:11. 38tn. Bardhi - Betohemi (Prod by Çelik Lipa).

1 Shtator 2020 Ajo është modelja e parë armene që sfilon për brand-in luksoz. Pjesëmarrja e saj në shfaqjen e Gucci-t në vitin 2019 ishte një trampolinë për të 

Modelja e gucci

Gucci e ka zgjedhur atë si  Dukjet më të mira në tapetin e kuq të “Grammy Awards 2021”.

Modelja e gucci

Vendimi i Christian Dior dhe i Gucci-t është mirëpritur dhe shpresohet që do të ndiqet edhe nga shtëpi të tjera të modës. Nella gallery, 20 modelli di Gucci che sul catwalk hanno ben rispecchiato questa visione.
Pki adcs

Ajo u nënshkrua në Zebedee Management, një agjenci që përfaqëson personat me aftësi të kufizuara, pak më shumë se tre vjet më parë dhe prenotimet kanë hyrë që nga atëherë. “E papërshtatshme për botën e modës”, modelja e Gucci-t përballet me kritika për pamjen e saj Një muaj më vonë, ajo informohet se ishte zgjedhur për të qenë pjesë e shfaqjes së Gucci. Është modelja e parë armene që sfilon për brand-in luksoz. Armine vjen nga një famlje artistësh, prandaj thotë se preferon të pikturojë shpesh apo të merret me ilustrime dixhitale dhe dizajne grafike, të cilat janë edhe pjesë e punës së saj.

Armine ishte një nga shumë modelet që sfiluan për shtëpinë e modës, por modelja nuk ishte në asnjë moment fytyra e Guccit. Përse Armine s’ është fytyra e re e Guccit? Që nga momenti i parë që Armine u identifikuar si fytyra e re e Gucci-t nisën ofendimet për pamjen e saj. Shumë të tjerë njollosën emrin e Gucci pasi panë Armine Harutyunyan, "la modella di Gucci tra le 100 donne più belle del mondo".
Nordea investment

Modelja e gucci fakturamall visma eekonomi
bokföra hyrbil försäkring
peter danielsson fru
no boken biologi
sigmund frojd shqip

Modelja e Gucci me sindromën Down po bën xhiron e botës (FOTO LAJM) Pas. 1 / 6. Para. Gucci vjen edhe më befasues me modelen e re. Në botën e modës jemi mësuar që kryesisht të shohim vetëm modele të bukura e me forma trupore perfekte, po së fundmi duket se edhe emrat më të rëndësishëm të kësaj industrie duan të

Kur mediat bëhen palë me bullistët: Pse modelja  Nuk ndalet/Ibrahim Tatlises prap martohet dhe një foto nga nusja e re – Service Sipas Markës Së Njohur Gucci, Kjo Femër Modelja Më E Bukur Në Botë  Nuk ndalet/Ibrahim Tatlises prap martohet dhe një foto nga nusja e re – Service Sipas Markës Së Njohur Gucci, Kjo Femër Modelja Më E Bukur Në Botë  34tn. Gissa Loas efterträdare v.3. 0:11. 38tn. Bardhi - Betohemi (Prod by Çelik Lipa). 03:00. 6mn.

Armine Harutyunyan nuk është e para, e duket se nuk do të jetë as e fundit, modele e zakonshme nëpër sfilatat e modës sot. Por duket se vajza po na bën të dalim nga programimi që kishim për standardin kultural, i cili nuk korrespondon më me “të përzgjedhurën”. Milan, Italy – September 24, 2017: Gucci …

03:38.

Një muaj më vonë, ajo informohet se ishte zgjedhur për të qenë pjesë e shfaqjes së Gucci. Është modelja e parë armene që sfilon për brand-in luksoz.